Medlemmar

SFOS medlemmar finns på olika orter i Sverige, från norr till söder

Vi har idag för närvarande ca 40 medlemmar som arbetar antingen i skaderegleringsbolag eller i egna företag. Ni hittar mer information om våra medlemmar nedan.

Namn Titel E-post Mer info
Bengt Gerrebengtegerre@gmail.comLäs mer
Bengt Johanssonbengt.g.j@telia.comLäs mer
Carl-Åke Öhlininfo@swedclaims.seLäs mer
Erland LundqvistLundqvist.Skadekonsult@telia.comLäs mer
Finn Eriksenmail@balticsurvey.dkLäs mer
Finn Maronfinn.maron@gmail.comLäs mer
Håkan Lestehakan.leste@skadekonsult.seLäs mer
Jan Carlander jan.carlander@survey-international.m.seLäs mer
Jan Wiknerjan.wikner@regress.seLäs mer
Lars Forsberglars.forsberg@swipnet.seLäs mer
Lars Jönssonlars@skinab.seLäs mer
Lars WahlströmLWKonsult@gmail.comLäs mer
Lars Ylinenjärvilars.y@cordinera.seLäs mer
Leif Karlstrandleif.karlstrand@glocalnet.netLäs mer
Magnus Hellsingmagnus.hellsing@materiex.comLäs mer
Magnus Johanssonmagnus@mjskadekonsult.seLäs mer
Magnus Lestemagnus.leste@skadekonsult.seLäs mer
Mai Hedmanmai.hedman@pace.seLäs mer
Marie Olssonvegaskadeservice@outlook.comLäs mer
Martin Nilssonmartin.nilsson@regress.seLäs mer
Mattias Granbergmattias@nordinspekt.seLäs mer
Patrick WildenbergPatrick.wildenberg@skadekonsult.seLäs mer
Peter Anderssonpeter@3ak.seLäs mer
Pia Lundbergpia.lundberg@pace.seLäs mer
Stefan Jakobssonstefan@teamadjusters.seLäs mer
Stefan Smedbergstefan@spkab.seLäs mer
Sven-Olof Abrahamssoninfo@frontera.seLäs mer
Thomas Levintomas@teamadjusters.seLäs mer
Torbjörn Jakastorbjorn.jakas@finnclaims.fiLäs mer
Torbjörn Mattssontorbjorn@ta-skadereglering.seLäs mer
Torgny Söderbergtorgny.soederberg@tachonaut.seLäs mer
Ulf Grabbeulf@planea.seLäs mer
Ulf Lindohfalgon@telia.comLäs mer

SFOS branschförenings ändamål är bland annat att ”upprätthålla en yrkesskicklig kår av oberoende skadeexperter och att verka för att kompetensen hos medlemmarna motsvarar god internationell standard inom skadehantering”.

Pia Lundberg

Ordförande, SFOS